شورای موقت سوسياليست ها ی چپ ايران
تاريخ چاپ
آبان ۱۳۸۳
تاریخ روز


اطلاع درباره پيام رهبر حزب دموكرات ايران به جورج بوش

آقاي مصطفي هجري‏‏‏‏, دبير كل حزب دموكرات كردستان ايران, طي پيام شادباشي به جورج دبيلو بوش به تاريخ سوم نوامبر 2004, از انتخاب مجدد وي به رياست جمهوري آمريكا ابراز خوشحالي كرده است. انتخاب مجدد بوش به رياست جمهوري ايالات متحده‌ي آمريكا نه تنها آقاي مصطفي هجري را بيش از حد خوشحال كرده است بلكه ايشان لازم دانسته‌اند گامي فراتر رفته به اطلاع جورج دبيلو بوش برسانند كه «پيروزي جناب‏عالي در انتخابات رياست جمهوري آمريكا براي بار دوم براي ايرانيان به طور كلي و مردم كردستان به طور اخص جاي خوشحالي است».
البته آقاي مصطفي هجري مجازند به نام خود و حتا به نام دبير كل حزب دموكرات كردستان ايران هر اندازه كه لازم مي‌دانند به آقاي جورج دبيلو بوش ابراز ارادت كنند و در آستان ايشان سربسايند. ولي بر چه اساس و معياري ايشان به خود اجازه داده‌اند به مردم ايران به طور كلي و به مردم كردستان به طور اخص چنين توهين بزرگي نموده به مردم ايران به طور كلي و به مردم كردستان به طور اخص چنين توهين بزرگي نموده به نام آنان سخن گفته و ادعا كنند كه آنان از انتخاب مجدد بوش به رياست جمهوري خوشحال‌اند؟ كي و كجا مردم ايران و از جمله مردم كردستان اين حق را به آقاي دبير كل تفويض كرده‌اند كه به نام آنان به جنايت‏كاري تبريك بگويند؟ حيرت انگيز است كه چه كسي بر صندلي دكتر قاسملو تكيه زده است!
آقاي مصطفي هجري ابراز تبريك و شادباش را كافي ندانسته اظهار اميدواري مي‌كنند كه آقاي جورج دبيلو بوش در دور دوم رياست جمهوري خود «ياري دهنده جدي مردم جان به لب رسيده ايران در سرنگوني حكومت تروريست و ضد آزادي و دموكراسي جمهوري اسلامي و بر قرار كردن حكومتي دموكراتيك به جاي آن» باشد!!؟؟
حزب دموكرات كردستان ايران بلافاصله پس از حمله‌ي تجاوزگرانه‌ي آمريكا به عراق نيز طي اعلاميه‌اي از يورش آمريكا ابراز خوشحالي كرد و در آن جا نيز, البته نه با اين صراحت, ابراز اميدواري كرده بود كه چه خوب مي‌شد اگر جورج دبليو بوش سر نيروهاي خود را كمي كج كند تا راهي ايران شوند و در ايران نيز همان شرايطي را كه در عراق بوجود آورده‏اند، بر قرار سازند و حزب دموكرات كردستان را به حكومت رسانند. آن اطلاعيه در آن زمان ميان نيروهاي مترقي و مستقل نيز پرسش‌هايي را در رابطه با انگيزه‌ي حزب دموكرات كردستان ايران در اتخاذ چنان موضعي برانگيخت. ولي, اكثر آن را لغزش و اشتباهي سياسي تلقي كردند كه با روشن شدن نتايج مصيبت‌بار حمله‌ي آمريكا به عراق ديگر تكرار نخواهد شد. ولي اكنون روشن شد كه آن اعلاميه‌ي كذايي در واقع اعلان آغاز سياست جديدي بود.
بايد از آقاي مصطفي هجري دبير كل حزب دموكرات كردستان و هم فكران‌شان پرسيد كه آيا شما واقعاً بر اين پنداريد كه شخصي چون جورج دبيلو بوش تا بدان حد قلب‌اش براي استقرار آزادي و دموكراسي در كشورهايي چون ايران مي‌تپد كه حاضر است خون صدها و هزاران جوان آمريكايي را بريزد و از آن بالاتر ميلياردها دلار عزيز و دلبند آمريكايي را خرج كند تا در عراق, ايران, مصر, عربستان سعودي و مانند آن‌ها آزادي و دموكراسي بر قرار شود؟ چه دولتي باني كودتاي 28 مرداد عليه مردم ايران بود كه حكومت جمهوري اسلامي نتيجه‌ي منطقي و تاريخي آن است؟ چه دولتي حكومت منتخب مردم را در شيلي سرنگون كرد؟ چه كسي امروز عامل و حامي جنايت‌هاي اسرائيل عليه مردم ستم‏ديده و بي‏پناه فلسطين است؟ و ده‌ها و ده‌ها اقدامات مشابه ديگر.
آقاي دبير كل! تنها آن آزادي و دمكراسي در كشوري قابل دوام است كه از درون مردم و به دست تواناي آنان بوجود آمده باشد. تاريخ مناسبات ايران با آمريكا گواه آن است كه دولت آمريكا هيچ‏گاه دوست و يار مردم ايران نبوده، بلكه دشمن آنان بوده است.
ما مواضع آقاي مصطفي هجري دبير كل حزب دموكرات كردستان ايران را كه در «شادباش» ابراز شده، تقبيح و به شدت محكوم مي‌كنيم و از ايشان مي‌خواهيم كه هر چه سريع‌تر به تصحيح اين مواضع كه در ستيز با منافع و آينده‌ي مردم ايران قرار دارد، اقدام كنند.
شوراي موقت سوسياليست‌‌هاي چپ ايران
18 نوامبر 2004


برگشت به صفحه اول